Kontakt
Tel: 0905 709 321
Email: ocmustie@ocmustie.sk
Adresa:
Oravské centrum mládeže
Ústie nad Priehradou 1
028 01 TRSTENÁ
Číslo účtu: 2629032586/1100
Fotogaléria

   


Hlavná stránka » O nás » Tímaci
Tí čo to skúsili

        Začalo to jedného dňa, keď mi dala kamarátka vedieť cez mail, že sa otvára Oravské centrum mládeže a potrebujú dobrovoľníkov. Už vtedy ma to oslovilo, a povedala som si ,že ak niekoho nezoženú na prázdniny, rada pôjdem. Tak sa aj stalo.
        A čo bolo pre mňa v ten čas veľmi potrebné, učila som sa pokore pri práci, mohla som kedykoľvek zavítať do kaplnky a „pokecať“ s Pánom. Veľmi sa mi páčili aj sv. omše, (ktoré boli často súkromné o pre troch ľudí, čo mi celkom vyhovovalo). Zo začiatku to bolo pevnejšie, lebo sme mali veľa práce, no neskôr sme mali viac času aj na rôzne športové aktivity. Občas sa nám ušla aj nejaká prednáška - keď prišli ľudia na „ducháče“.
        Vôbec mi ani len nenapadlo, že takto strávim prázdniny. Patrili k mojim najkrajším prázdninám, ktoré som počas mojich 19 rokov prežila.
        Chcem vás mladí povzbudiť, aby ste sa nebáli investovať takto svoj čas, lebo Pán vám to vynahradí inak, tak ako mne dokonca – 100 násobne. On má s nami svoj zámer, preto ak Ťa volá k službe, tak mu odpovedz.. On čaká...

Monika        ... som veľmi rád, že som mohol byť dobrovoľníkom a rôznym spôsobom pomáhať v Pastoračnom centre v Ústí. V pastoračnom centre sme sa stretli mladá a hlavne super partia, ktorá pomáhala v rozličných činnostiach. Čas ostal samozrejme aj na utuženie partie, oddych a spoznávanie nových ľudí, ktorí navštevovali Centrum. Práca dobrovoľníka je založená na ochote pomôcť. Človek sa musí zrieknuť svojho pohodlia, ale keď to prináša ovocie, tak sa to oplatí. Na záver môžem povedať: Som hrdý, že som bol dobrovoľník!

Martin T.        Dobrovoľníctvo v Oravskom centre mládeže znamená aktívny oddych v úžasnej oravskej prírode obklopený krásnymi horami a Oravskou priehradou, možnosť sebarealizácie a duchovného rastu. No predovšetkým je to možnosť pomáhať ľuďom naplno prežívať a vychutnávať krásu tohto prostredia. Samozrejme je to príležitosť získavania nových priateľstiev, kontaktov a osobných skúseností.
        Pre mňa osobne to bol čas nádherného a aktívneho oddychu počas prázdnin, kedy som mala možnosť nájsť v sebe netušené schopnosti a danosti, pretože bolo často treba riešiť veľmi nečakané a zaujímavé situácie. No bol to aj čas rastu a práce na sebe samej. Nezriedka to bol boj s vlastnou pýchou, či skôr budovaním pokory – najmä keď bolo treba poupratovať izby či vydrhnúť kúpene a záchody, no tu prišli na rad „milosti povolania“ a naše spoločné heslo, že aj takto vyzerá „práca vo vinici Pánovej“ a zvládali sa aj takáto bojové úlohy s úsmevom na tvári. No a samozrejme to bolo o úžasných ľuďoch, s ktorými sme spoločne hundrali, zabávali sa, hrali a výborne zabávali, lebo o tom predsa prázdniny sú. A ak sa toto všetko podčiarkne pomocou a prácou pre iných, tak takto prežitý čas nemôže byť ničím iným ako obrovským darom a časom plným milostí.

Majka

< Späť

^ Hore


Dobré akcie
Projekty
Logá sponzorov